Władek Foltyński: Autor, basista i edukator. Ma za sobą dekadę pracy dla największych marek na rynku polskim w branży reklamowej (z przystankami na studia filologiczne, kurs trenerski i psychologię w biznesie) oraz 15 lat poznawania branży muzycznej z perspektywy koncertującego muzyka.

Przez prawie trzy lata współtworzył programy edukacyjne dla muzyków i menedżerów w muzycznej inicjatywie Tak Brzmi Miasto, gdzie odpowiadał również za komunikację. Jako szkoleniowiec i wykładowca, aktywnie współpracuje z instytucjami edukacyjnymi i kultury.

Twórca bloga Muzyk 2.0 – inspiratora dla artystów, którzy sami zarządzają swoją karierą. Dzięki multidyscyplinarnemu podejściu, oferuje muzykom unikalną perspektywę, która łączy wiedzę z rynku muzycznego, antropologii, psychologii, socjologii i teorii kultury z biznesowym, praktycznym doświadczeniem. Autor książki „Komunikacja Pozadźwiękowa” – pierwszego, opartego na najnowszych badaniach opracowania o tym, co liczy się w odbiorze występu muzycznego na scenie… poza samą muzyką.

Jako doradca marketingowy (zwłaszcza w obszarze strategii i budowania marki), wykładowca lub mentor realizował programy edukacyjne, szkolenia i warsztaty m.in. dla HEMI Music Award, Eastern European Music Academy, Uniwersytetu Jagiellońskiego (w ramach projektów All in UJ, Polikultura, Menedżer Muzyczny i przedmiotu „Wstęp do biznesu muzycznego”), Inkubatora Tak Brzmi Miasto, Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu oraz wielu artystów i zespołów.

Prywatnie, spełniony mąż, ojciec i fan czerpania ze skarbca ponadczasowości. Zainspirowany na równi Bachem, Jungiem, C.S. Lewisem i Hammarskjoldem oraz poszukiwaniem sensu ponad absurdami codziennego życia – w naturze i górskich wycieczkach, Piśmie i drugim człowieku.

Muzycznie, basista i autor muzyki na bas solo. Oprócz towarzyszenia różnym artystom jako sideman, jego misją jest ciągłe sprawdzanie, ile muzyki ukryte jest w gitarze basowej jako instrumencie solowym – i czy drewno, stal i magnes mogą mówić bardziej ludzkim głosem.

Gra na gitarze basowej bezprogowej i progowej, od ponad 10 lat współpracując z muzykami głównie z rejonu Krakowa i Śląska. Do dziś, jako sideman,  wystąpił na jednej scenie z takimi artystami i zespołami, jak m.in.: Agata Kuliś, Tomek Nowak, Tomasz Grochot, Dominik Bieńczycki, Big Band Małopolski, Wojtek Pilichowski oraz z popowymi zespołami Demenders, Mateusza Mijala, Ania Sama, Ani Dudek czy Hatbreakers. Zaowocowało to zagraniem kilkuset koncertów na scenach klubowych i festiwalowych w Polsce, Czechach, Austrii, na Węgrzech, Ukrainie i Słowacji.

Najbliższe są mu jazz, muzyka instrumentalna, klasyka i minimalistyczna elektronika – a inspiracji szuka wszędzie tam, gdzie słychać szacunek do melodii, swing albo groove. Dlatego w katalogu jego ulubionych artystów i kompozytorów znajdują się nazwiska od Bacha, Casalsa i Debussy, przez Charlie Parkera, Jaco Pastoriusa czy Pino Palladino po Charlesa Ivesa i… Squarepushera.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.