Muzycznie, działam jako basista oraz jako autor muzyki i lider we własnych projektach. Gram na gitarze basowej progowej i bezprogowej. Z muzycznymi zainteresowaniami, które sięgają od jazzu, przez klasykę, soul i r&b po gatunki elektroniczne, staram się eksplorować zarówno melodię, jak i groove.

Do dziś, zagrałem kilkaset koncertów na scenach klubowych i festiwalowych w Polsce, Czechach, Austrii, na Węgrzech, Ukrainie i Słowacji oraz miałem przyjemność pracować z wieloma inspirującymi artystami na scenie i w studio.

Oto wybór miejsc, gdzie możesz mnie posłuchać:

2023

  • Singiel/live sesja nagrana w urokliwym Monochrom Studio, która zapowiada nadchodzący album „Digitalself”. Posłuchaj i zobacz „jazzogresywnego rocka” w gitarowym trio: Szymon Kozikowski „Castle”.

2022

  • Live sesja z trio gitarzysty Szymona Kozikowskiego, zarejestrowana w Prusiewicz Studio. Trochę nowoczesnej muzyki instrumentalnej, zagranej także na basie bezprogowym.

2021

2020

  • Fretless power! Oto całkiem ciekawy koncert dla Miasta Kraków z Agatą Kuliś, w ramach programu Partnerstwo dla Muzyki. Posłuchaj np. jazzowej ballady „Quiet Fire”, autorstwa Dave’a Hollanda.

2019

  • To kolejny rok udanej współpracy z grającym jazz/r&b trio Agaty Kuliś, w gronie świetnych muzyków. Obok śpiewającej i komponującej liderki, stypendystki Berklee College of Music, na fortepianie gra Krystian Jaworz (Max Klezmer Band, Pudelsi, Surreal Players), a na perkusji – Filip Mozul (m.in. Beata Przybytek, Eskaubei). Tylko w tamtym roku koncertowo odwiedziliśmy m.in. Czechy, Austrię, Węgry i Słowację. Sprawdź moje jazzowe solo z klubu 12on14 w Warszawie oraz posłuchaj, jak gramy Save Your Love for Me Nancy Wilson.

2018

  • To m.in. początek mojej fascynacji bezprogową gitarą basową (trwa do dziś). To także sporo miłości do gatunku, jakim jest gypsy jazz, co zaowocowało akustycznym duetem z gitarzystą Szymonem Kozikowskim. Sprawdź na przykład „Sunny”, zagrane na tenorowej, perkusyjnie i akordowo potraktowanej akustycznej gitarze basowej.

do 2014

  • Prowadziłem autorskie, łączące akustyczny jazz, groove i elektronikę trio, w którym na fortepianie grał Krystian Jaworz, a na perkusji Michał Peiker. Kilku nagrań możesz posłuchać tutaj i tu.

2013

  • To m.in współpraca z zespołem jazzowego perkusisty i perkusjonalisty Tomasza Grochota. W składzie z liderem oraz Dominikiem Bieńczyckim na skrzypcach i syntezatorach, graliśmy elektro-jazz podczas m.in. koncertów w krakowskiej Alchemii, Milestone, Harrisie czy w klubach i festiwalach w trakcie ukraińskiej trasy.

2011-2012

  • Dwa lata współpracy z popowym Hatbreakers, jeszcze w jego bardziej akustycznej odsłonie. Nagraliśmy razem dwa single, płytę Go Electric i wystąpiliśmy w parudziesięciu ciekawych miejscach, na małych i dużych scenach.

2010

  • Założyłem krakowski Nu Sound Sextet, który grał moje pierwsze, okołojazzowe utwory. W składzie występowali między innymi Mateusz Śliwa (High Definition) czy Krzysztof Chlipała (Kraków Street Band). Posłuchaj koncertowego fragmentu mojej kompozycji, Dancing Highlanders.

do 2009