Jak grać na basie bezprogowym? Jak sprawić, żeby inni muzycy uśmiechali się na sam widok bezprogowca w Twoich rękach? Jak zaskoczyć lidera zespołu, żeby myślał, że grasz na progówce? Jak porzucić pokusy o nabiciu progów lub co gorsza nie sprzedać instrumentu po miesiącu z dopiskiem „to jednak nie dla mnie”?

Myślisz poważniej o fretlessie? Jesteś początkujący/-a lub średniozaawansowany/-a? Chce Ci się pracować nad tym wymagającym instrumentem? A może masz już za sobą niezbyt udane podejście, ale chcesz wrócić do gry?

Anatomia fretlessa

Korzystając z metodologii, dostosowanej do specyfiki instrumentu, jakim jest gitara basowa bezprogowa, elementów metody Jaco Pastoriusa, Gary’ego Willisa i wielkiego wiolonczelisty Pau Casalsa (opartej na technice Alexandra) oraz systemów opracowanych na inne instrumenty klasyczne, dam Ci podstawy, konieczne do satysfakcjonującego grania każdego gatunku muzycznego na fretlessie. Nawet, jeśli (jeszcze) nie słyszysz kiedy jest czysto. Przekażę Ci też najnowszą wiedzę o tym, jak ćwiczyć i rozwijać się samodzielnie, żeby stosownie do wieku robić postępy i nie wpadać w tarapaty złych nawyków. Dzięki temu, będziesz grać czyściej, sprawniej i wreszcie będziesz mógł/-a skupić się na niuansach, do których został stworzony ten instrument!

Sprawdź metodę w akcji>>>Fretless Solo

Zajmiemy się wspólnie czterema kluczowymi obszarami:

1. Setup, czyli pomogę Ci ustawić instrument, żeby Cię wspierał, a nie sabotował (i dlaczego za pomocą markerów);
2. Aparat, czyli popracujemy nad Twoją intonacją krok po kroku (i połączymy ciało z instrumentem);
3. Metoda, czyli omówimy jak ćwiczyć na fretlessie (i dlaczego inaczej niż na progówce);
4. Repertuar, czyli wejdziemy stopniowo w muzykę (i dlaczego nie po miesiącu na scenę);

Jak to działa?

Spotykamy się online – jedyne, czego potrzebujesz, to komputer z kamerką i mikrofonem, basówka i wzmacniacz oraz komunikator (Skype lub Zoom). Poniżej, znajdziesz linki do zakupu pojedynczych lekcji, albo pakietów czterech lekcji on-line (oszczędzasz wtedy 80 zł). Kliknięcie w link, przekieruje Cię mojego sklepu w systemie 1koszyk. Po transakcji (szybki przelew jest księgowany natychmiast), otrzymasz fakturę VAT oraz link do formularza, w którym opiszesz swoje potrzeby i doświadczenie oraz będziesz mógł/mogła wskazać preferowany termin. Po lekcji, otrzymasz materiały do pracy własnej (PDF) oraz informację zwrotną, dotyczącą nagrań Twoich ćwiczeń.

Orange and White Play Button DJ Charles & Courbis Logo-2

Orange and White Play Button DJ Charles & Courbis Logo-3Czas trwania lekcji: 50 min – 1h.

Koszt: 120 zł (pojedyncza lekcja), 400 zł (pakiet czterech lekcji, do wykorzystania na przestrzeni maksymalnie 8 tygodni).

Masz pytania? Napisz do mnie: wladek@wladekfoltynski.pl

Sprawdź, jak to brzmi w zespole >>>

Fretless Idę

Sprawdź nagranie sekcyjne >>>Zrzut ekranu 2021-05-20 o 09.22.24

Sprawdź, jak gram Jaco >>> fretless

Sprawdź artykuły o skutecznym ćwiczeniu:

Jak szybko grać lepiej?

Jak ćwiczą legendy? Jaco Pastorius

Poszukuj tego, co Cię odżywia, czyli Art of Practicing

Władek Foltyński:

Basista, autor, edukator. Gra na gitarze basowej bezprogowej i progowej, pisze i wykonuje autorską muzykę. Od 10 lat również występuje, nagrywa i rozwija się wokół muzyków – głównie na scenie krakowskiej. Do dziś, zagrał kilkaset koncertów na scenach klubowych i festiwalowych w Polsce, Czechach, Austrii, na Węgrzech, Ukrainie i Słowacji. Jako sideman, współpracował z takimi artystami, jak m.in. Agata Kuliś, Tomek Nowak, Tomasz Grochot, Wojtek Pilichowski oraz popowymi zespołami Demenders, Mateusza Mijala, Ani Dudek i Hatbreakers.