Witaj, nazywam się Władek Foltyński i Działam na styku muzyki, branży muzycznej i biznesu. swój czas dzielę głównie między granie i pisanie.  

• Jako basista, od lat kreatywnie wypełniam niskie pasmo w okołojazzowych (i nie tylko) zespołach.

• Jako autor i edukator, pomagam artystom odnaleźć się w świecie marketingu i być bardziej przedsiębiorczymi – dzięki programom edukacyjnym dla zespołów i menedżerów, szkoleniom i książkom.

• Jako copywriter i konsultant marketingowy, od ponad dekady pomagam rozwijać markę dużym i małym firmom – co coraz częściej doceniają także klienci z branży muzycznej.

Fascynuje mnie, jak działa muzyka „od kuchni”. Dlatego to, co znajdziesz na tej stronie to nie tylko pisanie o muzyce dla muzyki, ale i o jej burzliwych związkach z psychologią, antropologią, reklamą, historią kultury, duchowością, biznesem i przedsiębiorczością. Bo pomimo, że coraz więcej artystów zdaje się wiedzieć „co?”, znacznie mniej wie „jak?”, a stanowczo zbyt mało odpowiada sobie na pytania: „po co?” i „dlaczego?”.

Mam nadzieję, że przynajmniej część swoich odpowiedzi znajdziesz na tym blogu. I tak jak dla mnie, stanie się dla Ciebie osobistym zapisem tego, jak w bardziej zdrowy i satysfakcjonujący sposób poruszać się drogą twórcy.

 

 

Chcesz wiedzieć więcej?

Przeczytaj wywiad sprzed kilku lat, w którym mówię o filozofii tego bloga:

https://maciejwojtas.pl/wf/

Przeczytaj rozmowę, w której opowiadam o wizji rynku muzycznego, w którą wierzę i wyzwaniach pandemii:

http://karnet.krakow.pl/artykul/784/niesamowita-siec-wsparcia

 

ja i gitara basowa

DSC_0025

Gram na gitarze basowej bezprogowej i progowej, piszę i wykonuję autorską muzykę. Od 10 lat również występuję, nagrywam i rozwijam się wokół muzyków – głównie z Krakowa i Śląska. Lubię wiele gatunków, jednak moje serce jest zdecydowanie po stronie jazzu. Muzyka interesuje mnie przede wszystkim jako ścieżka do stania się improwizującym muzykiem i droga wiecznego doskonalenia.

Moja muzyczna historia jest dość nietypowa – z wykształcenia jestem filologiem polskim, długo pracowałem w branży reklamowej, a muzyce zdecydowałem zrobić więcej miejsca po 30-ce. Do dziś, zagrałem kilkaset koncertów na scenach klubowych i festiwalowych w Polsce, Czechach, Austrii, na Węgrzech, Ukrainie i Słowacji.

Jako sideman,  wystąpiłem na jednej scenie lub współpracowałem z takimi artystami i zespołami, jak m.in.

 

a978db6867
Stare czasy ;)

Gram na znakomitych basówkach Buzz (Restauracja Gitar) i wzmacniaczach HandBox.

blog Muzyk 2.0: od grania do biznesu

fot. Natalia BajekMam ponad 10 lat doświadczenia jako strateg i copywriter w agencjach reklamowych, gdzie realizowałem projekty i kampanie zarówno dla małych firm, jak i największych, światowych marek. Po drodze były też: filologia polska UJ, kurs trenerski, wystąpień publicznych, studia psychologii w biznesie i praca jako konsultant marketingowy dla firm różnej wielkości.

Przez prawie dwa lata współtworzyłem programy i wspierałem komunikację inicjatyw spod znaku Tak Brzmi Miasto – kursów dla menedżerów, warsztatów oraz konferencji i festiwalu dla nowej branży muzycznej.

W tym czasie:

  • przeprowadziłem około 150 godzin szkoleń w tematach takich jak m.in. podstawy biznesu muzycznego, marketing i budowanie marki,
  • wykładałem i mówiłem publicznie do studentów i słuchaczy m.in. na konferencji Tak Brzmi Miasto, Artist’s & Manager’s Summer Camp, podczas Eastern European Music Academy, festiwalu Graj(mi)Dół, na różnych warsztatach muzycznych czy na Uniwersytecie Jagiellońskim (w ramach projektów Menedżer Muzyczny, All in UJ, Polikultura oraz przedmiotu „Wstęp do biznesu muzycznego”),
  • występowałem w mediach jako jako rzecznik konferencji i festiwalu Tak Brzmi Miasto, m.in. w Programie 3 Polskiego Radia, Czwórce, Radiofonii, Radio Kraków, UJot FM, TVP Katowice,
  • pisałem opracowania  i artykuły oraz przeprowadzałem wywiady, które ukazywały się w takich czasopismach, jak m.in. Top Guitar, Media i Marketing Polska, Brief, Marketing w praktyce.
  • pracowałem jako konsultant marketingowy i copywriter z mini-labelami, artystami i fundacjami związanymi z branżą muzyczną;


Naturalnym połączeniem wszystkich tych dziedzin jest blog, który znajdziesz na tej stronie
. Miłego czytania!


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.