Witaj na mojej stronie! Nazywam się Władek Foltyński i staram się wykonywać pracę, która ma znaczenie, dla ludzi, których to obchodzi

Możesz znać mnie jako aktywnego basistę, autora bloga Muzyk 2.0 albo współorganizatora i promotora dobrych inicjatyw związanych z rynkiem muzycznym (takich jak Tak Brzmi Miasto). 

Chcesz wiedzieć więcej?

MUZYK 1.0: ja i gitara basowa

DSC_0025Zafascynowany muzyczną stroną basu, uważam, że muzyka jest jedna. Jeśli miałbym ją już dzielić na gatunki, najbardziej interesuje mnie jazz, modern classic i szeroko rozumiana tradycja europejska: od klasyki, przez pop, aż po scenę elektroniczną. 

Za ciągły rozwój jestem wdzięczny zarówno wspaniałym muzykom, z którymi zdarzyło mi się grać, jak i świetnym nauczycielom, którzy choćby przez najkrótszy czas byli lub są moimi mentorami:  Adrian Maruszczyk, Wojtek Pilichowski i Joe Hubbard

Do tej pory, miałem przyjemność wystąpić na jednej scenie lub współpracować z takimi artystami i zespołami, jak m.in.

AGata KULIŚTomek Nowak, Tomasz Grochot, Dominik Bieńczycki, Mateusz Śliwa (High Definition), Krzysztof Chlipała (Kraków Street Band), Big Band Małopolski prowadzony przez Ryszarda Krawczuka, Wojtek Pilichowski, Józef Rusinowski, Kamil Barański, Andrzej Sawik, Krystian Jaworz oraz zespołami Demenders, Mateusza Mijala, ani dudek czy Hatbreakers.

W muzyce uwielbiam to, że jest dla mnie czystym pięknem i drogą do wiecznego doskonalenia. Codziennie kryje się w niej nowa praca do wykonania – i to jest niesamowite! 

blog Muzyk 2.0: od grania do biznesu

fot. Natalia BajekPrzez 8 lat pracowałem także jako strateg i specjalista od komunikacji w agencjach reklamowych, realizując projekty i kampanie zarówno dla małych firm, jak i największych, światowych marek. Po drodze były też: filologia polska UJ, kurs trenerski, wystąpień publicznych i studia psychologii w biznesie.

Naturalnym połączeniem wszystkich tych dziedzin jest blog, który również znajdziesz na tej stronie. Moją misją, obok pisania o życiu muzyka,  jest dostarczenie artystom narzędzi ze świata psychologii, marketingu i dużego biznesu, które pomogą im zbudować satysfakcjonującą karierę.

Bo sukces w muzyce to nie tylko umiejętność ćwiczenia i rewelacyjne granie (które zawsze będzie najważniejsze), ale też zarządzanie, negocjacje, skuteczna promocja oraz ciągłe budowanie dobrych relacji z kolegami, branżą, bazą fanów i… samym sobą. A tych umiejętności niestety ciągle nie uczą na akademii, a i mało kto się z nimi rodzi.

Zatem – poinspirujmy się i uczmy od siebie nawzajem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.