Witaj na mojej stronie! Nazywam się Władek Foltyński i staram się wykonywać pracę, która ma znaczenie, dla ludzi, których to obchodziMożesz znać mnie jako aktywnego basistę, autora bloga Muzyk 2.0 albo współorganizatora i promotora dobrych, edukacyjnych inicjatyw związanych z rynkiem muzycznym. 

Chcesz wiedzieć więcej?

ja i gitara basowa

DSC_0025

Gram na gitarze basowej progowej i bezprogowej oraz instrumentach klawiszowych. Od 10 lat występuję, nagrywam i rozwijam się wokół muzyków głównie z Krakowa i Śląska. Choć interesują mnie wszystkie muzyczne style, najbliższe są mi R&B, jazz i world music. Spełniam się również jako lider kwartetu, grającego moje autorskie kompozycje. 

Moja muzyczna ścieżka jest dość nietypowa – długo pracowałem w innych branżach, a muzyce zdecydowałem poświęcić się po 30-ce. Choć jestem muzycznym samoukiem, czytam nuty, studiuję harmonię, sporo transkrybuję i miałem okazję słuchać mądrych rad takich basistów, jak Adrian Maruszczyk, Wojtek Pilichowski i Joe Hubbard. Do dziś, zagrałem blisko 150 koncertów na scenach klubowych i festiwalowych w Polsce, Czechach, Austrii, Węgrzech, na Ukrainie i Słowacji.

Miałem przyjemność wystąpić na jednej scenie lub współpracować z takimi artystami i zespołami, jak m.in.

AGata KULIŚTomek Nowak, Tomasz Grochot, Dominik Bieńczycki, Mateusz Śliwa (High Definition), Krzysztof Chlipała (Kraków Street Band), Big Band Małopolski prowadzony przez Ryszarda Krawczuka, Wojtek Pilichowski, Józef Rusinowski, Kamil Barański, Andrzej Sawik, Krystian Jaworz oraz zespołami Demenders, Mateusza Mijala, ani dudek czy Hatbreakers.

Gram na znakomitych basówkach Buzz (Restauracja Gitar) i wzmacniaczach HandBox.

W muzyce uwielbiam to, że jest dla mnie czystym pięknem i drogą do wiecznego doskonalenia. Codziennie kryje się w niej nowa praca do wykonania – i to jest niesamowite! 

blog Muzyk 2.0: od grania do biznesu

fot. Natalia BajekPrzez 8 lat pracowałem także jako strateg i specjalista od komunikacji w agencjach reklamowych, realizując projekty i kampanie zarówno dla małych firm, jak i największych, światowych marek. Po drodze były też: filologia polska UJ, kurs trenerski, wystąpień publicznych i studia psychologii w biznesie.

Od ponad roku współorganizuję i wspieram komunikację inicjatyw spod znaku Tak Brzmi Miasto – kursów dla menedżerów, warsztatów oraz konferencji i festiwalu dla nowej branży muzycznej.

Ponadto:

  • przeprowadziłem około 150 godzin szkoleń w tematach takich jak m.in. podstawy biznesu muzycznego, marketing małych firm i organizacji,
  • wykładałem i mówiłem publicznie do studentów i słuchaczy m.in. na konferencji Tak Brzmi Miasto, festiwalu Graj(mi)Dół, różnych warsztatach muzycznych czy na Uniwersytecie Jagiellońskim (w ramach projektów Menedżer Muzyczny, All in UJ, Polikultura oraz przedmiotu „Wstęp do biznesu muzycznego”),
  • występowałem w mediach jako jako rzecznik konferencji i festiwalu Tak Brzmi Miasto, m.in. w Programie 3 Polskiego Radia, Czwórce, Radiofonii, Radio Kraków, UJot FM, TVP Katowice,
  • pisałem opracowania  i artykuły oraz przeprowadzałem wywiady, które ukazywały się w takich czasopismach, jak m.in. Top Guitar, Media i Marketing Polska, Brief, Marketing w praktyce.

Zrzut ekranu 2019-01-25 o 01.11.37Naturalnym połączeniem wszystkich tych dziedzin jest blog, który również znajdziesz na tej stronie. Moją misją, obok pisania o życiu muzyka,  jest dostarczenie artystom narzędzi ze świata psychologii, marketingu i dużego biznesu, które pomogą im zbudować satysfakcjonującą karierę.

Bo sukces w muzyce to nie tylko umiejętność ćwiczenia i rewelacyjne granie (które zawsze będzie najważniejsze), ale też zarządzanie, negocjacje, skuteczna promocja oraz ciągłe budowanie dobrych relacji z kolegami, branżą, bazą fanów i… samym sobą. A tych umiejętności niestety ciągle nie uczą na akademii, a i mało kto się z nimi rodzi.

Zatem – poinspirujmy się i uczmy od siebie nawzajem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.