Witaj, nazywam się Władek Foltyński i dzielę swój czas między granie, a pisanie.  Jednego dnia inspirują mnie Jacob Collier i Squarepusher, drugiego Debussy i Satie, a trzeciego Jaco Pastorius. Czwartego, preferuję kompletną ciszę.

Moja rodzina przyjechała z Węgier dwa stulecia temu i na jakiś czas osiadła w Nowym Sączu. Pewnie z tego powodu nie mógłbym mieszkać w mieście, z którego nie widać gór. W dobrą pogodę z Krakowa widać wszystkie, które naprawdę się liczą.

Dlatego jedyną miarą wartości muzyki jest dla mnie czy dobrze brzmi przynajmniej 1000 metrów nad ziemią.

 

 

Chcesz wiedzieć więcej?

ja i gitara basowa

DSC_0025

Gram na gitarze basowej progowej i bezprogowej oraz instrumentach klawiszowych.

Piszę i wykonuję autorską muzykę. Od 10 lat również występuję, nagrywam i rozwijam się wokół muzyków – głównie z Krakowa i Śląska. Choć interesują mnie wszystkie muzyczne style, najbliższe są mi jazz i europejski nurt modern classic.  

Moja muzyczna ścieżka jest dość nietypowa – z wykształcenia jestem filologiem polskim, długo pracowałem w branży reklamowej, a muzyce zdecydowałem poświęcić się po 30-ce. Choć jestem muzycznym autodydaktykiem, czytam nuty, samodzielnie studiuję harmonię i kompozycję. Do dziś, zagrałem blisko 150 koncertów na scenach klubowych i festiwalowych w Polsce, Czechach, Austrii, na Węgrzech, Ukrainie i Słowacji.

Jako sideman,  wystąpiłem na jednej scenie lub współpracowałem z takimi artystami i zespołami, jak m.in.

Gram na znakomitych basówkach Buzz (Restauracja Gitar) i wzmacniaczach HandBox.

blog Muzyk 2.0: od grania do biznesu

fot. Natalia BajekMam 8 lat doświadczenia jako strateg i specjalista od komunikacji w agencjach reklamowych, gdzie realizowałem projekty i kampanie zarówno dla małych firm, jak i największych, światowych marek. Po drodze były też: filologia polska UJ, kurs trenerski, wystąpień publicznych i studia psychologii w biznesie.

Od ponad roku współorganizuję i wspieram komunikację inicjatyw spod znaku Tak Brzmi Miasto – kursów dla menedżerów, warsztatów oraz konferencji i festiwalu dla nowej branży muzycznej.

Ponadto:

  • przeprowadziłem około 150 godzin szkoleń w tematach takich jak m.in. podstawy biznesu muzycznego, marketing małych firm i organizacji,
  • wykładałem i mówiłem publicznie do studentów i słuchaczy m.in. na konferencji Tak Brzmi Miasto, festiwalu Graj(mi)Dół, różnych warsztatach muzycznych czy na Uniwersytecie Jagiellońskim (w ramach projektów Menedżer Muzyczny, All in UJ, Polikultura oraz przedmiotu „Wstęp do biznesu muzycznego”),
  • występowałem w mediach jako jako rzecznik konferencji i festiwalu Tak Brzmi Miasto, m.in. w Programie 3 Polskiego Radia, Czwórce, Radiofonii, Radio Kraków, UJot FM, TVP Katowice,
  • pisałem opracowania  i artykuły oraz przeprowadzałem wywiady, które ukazywały się w takich czasopismach, jak m.in. Top Guitar, Media i Marketing Polska, Brief, Marketing w praktyce.

Zrzut ekranu 2019-01-25 o 01.11.37Naturalnym połączeniem wszystkich tych dziedzin jest blog, który również znajdziesz na tej stronie. Moją misją, obok inspirującego pisania o życiu muzyka,  jest dostarczenie artystom narzędzi ze świata psychologii, marketingu i dużego biznesu, które pomogą im zbudować satysfakcjonującą karierę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.