Witaj, nazywam się Władek Foltyński i dzielę swój czas GŁÓWNIE między granie, a pisanie.  Jednego dnia inspirują mnie Jacob Collier i Squarepusher, drugiego Debussy i Satie, a trzeciego Jaco Pastorius. Czwartego, preferuję kompletną ciszę.

Od 2016 roku piszę bloga o biznesie muzycznym z perspektywy muzyka (którego znajdziesz w sekcji „blog”). Najpierw dzieliłem się na nim moimi doświadczeniami z branży marketingowej, a im bardziej moje życie związało się z muzyką – blog stał się osobistym zapisem tego, jak w bardziej zdrowy i satysfakcjonujący sposób poruszać się drogą artysty. 

Jako strateg i marketer, pracowałem przez 10 lat z dużym biznesem – ostatnio coraz bardziej wyłącznie z branżą muzyczną. Jako basista, grałem i gram mnóstwo ciekawych rzeczy z fajnymi artystami i zespołami – lubię żartować, że dla 4, 40, 4000 i 4 milionów słuchaczy (w każdym chyba nieekstremalnym gatunku muzycznym, choć najbliższe są mi ciągle jazz, R&B i muzyka świata).

 

Chcesz wiedzieć więcej?

ja i gitara basowa

DSC_0025

Gram na gitarze basowej bezprogowej i progowej, unikalnym instrumencie basowym Marcustico, ukulele basowym, basówce akustycznej oraz instrumentach klawiszowych.

Piszę i wykonuję autorską muzykę. Od 10 lat również występuję, nagrywam i rozwijam się wokół muzyków – głównie z Krakowa i Śląska.   

Moja muzyczna ścieżka jest dość nietypowa – z wykształcenia jestem filologiem polskim, długo pracowałem w branży reklamowej, a muzyce zdecydowałem zrobić więcej miejsca po 30-ce. Choć jestem muzycznym autodydaktykiem, czytam nuty, samodzielnie studiuję harmonię i kompozycję. Do dziś, zagrałem blisko 150 koncertów na scenach klubowych i festiwalowych w Polsce, Czechach, Austrii, na Węgrzech, Ukrainie i Słowacji.

Jako sideman,  wystąpiłem na jednej scenie lub współpracowałem z takimi artystami i zespołami, jak m.in.

 

a978db6867
Stare czasy ;)

Gram na znakomitych basówkach Buzz (Restauracja Gitar) i wzmacniaczach HandBox.

blog Muzyk 2.0: od grania do biznesu

fot. Natalia BajekMam blisko 10 lat doświadczenia jako strateg i specjalista od komunikacji w agencjach reklamowych, gdzie realizowałem projekty i kampanie zarówno dla małych firm, jak i największych, światowych marek. Po drodze były też: filologia polska UJ, kurs trenerski, wystąpień publicznych i studia psychologii w biznesie.

Przez prawie dwa lata współtworzyłem programy i wspierałem komunikację inicjatyw spod znaku Tak Brzmi Miasto – kursów dla menedżerów, warsztatów oraz konferencji i festiwalu dla nowej branży muzycznej.

Ponadto:

  • przeprowadziłem około 150 godzin szkoleń w tematach takich jak m.in. podstawy biznesu muzycznego, marketing małych firm i organizacji,
  • wykładałem i mówiłem publicznie do studentów i słuchaczy m.in. na konferencji Tak Brzmi Miasto, festiwalu Graj(mi)Dół, różnych warsztatach muzycznych czy na Uniwersytecie Jagiellońskim (w ramach projektów Menedżer Muzyczny, All in UJ, Polikultura oraz przedmiotu „Wstęp do biznesu muzycznego”),
  • występowałem w mediach jako jako rzecznik konferencji i festiwalu Tak Brzmi Miasto, m.in. w Programie 3 Polskiego Radia, Czwórce, Radiofonii, Radio Kraków, UJot FM, TVP Katowice,
  • pisałem opracowania  i artykuły oraz przeprowadzałem wywiady, które ukazywały się w takich czasopismach, jak m.in. Top Guitar, Media i Marketing Polska, Brief, Marketing w praktyce.

Zrzut ekranu 2019-01-25 o 01.11.37Naturalnym połączeniem wszystkich tych dziedzin jest blog, który również znajdziesz na tej stronie.

Moją misją, obok inspirującego pisania o życiu muzyka,  jest dostarczenie artystom narzędzi ze świata psychologii, marketingu i dużego biznesu, które pomogą im zbudować satysfakcjonującą karierę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.