Cover utworu „Stay” z repertuaru Chaki Khan/ zespołu Rufus. Pochodzi z albumu „Live” Erykah Badu, wydanego w 1997 roku. Poniżej transkrypcja intro, refrenu i pierwszej zwrotki w aranżacji na bas 4-strunowy.

bass transcription
Stay – bass transcription

trzeba wiedzieć:

Znakomite linie basowe na albumie gra Hubert Eaves IV. Stały się one inspiracją dla wielu basistów i bardzo mocno zbudowały styl grania w gatunkach takich, jak neo-soul.

Jego gospelową proweniencję słychać choćby w tym, jak stroi swój bas. Najniższy dźwięk zagrany w tym utworze to niskie A. Niskie A, leżące oktawę niżej od tego, które dostępne jest na 5 progu struny E! (woooooot?)

Basista używa na albumie basu MTD i (jak piszą w sieci) zestawu Gallien-Krueger. Brzmi to rewelacyjnie!

Pomimo, że cały album to basowe niebo, nie podzielała tego zdania Erykah Badu. Był on ostatnim, na którym zagrał Eaves. Szefowa zwolniła go, bo nie podobał się jej jego basowy „vibe”.

 

*Wszystkie transkrypcje linii basowych udostępnione na tej stronie służą wyłącznie do celów edukacyjnych i na użytek prywatny. Jeśli posiadasz prawa do tej muzyki i nie chcesz, aby tu dłużej widniały, proszę skontaktuj się ze mną.